Cześć! Witam Was na moim pierwszym wpisie tutaj. Jakiś czas temu, na moim kanale YouTube opowiadałem Wam różnice pomiędzy produktami w mojej ofercie. Mianowicie dotyczyło to albumów, a dokładnie Fotoalbumu Pro oraz Fotoksiążki Pro. Dzisiaj chciałbym Wam nieco dokładniej opisać te dwa produkty, wraz ze szczegółami dotyczącymi papierów na jakich drukowane są Wasze albumy czy też linie w jakich występują.
Zaczynajmy więc! 🙂

 

Fotoalbum Pro

FOTOALBUMY to produkty ze sztywnymi, twardymi rozkładówkami otwieranymi na płasko. W jakości godnej profesjonalistów, wykonane ręcznie, z dbałością o każdy, nawet najmniejszy detal. Fotoalbumy są naświetlane lub drukowane na papierze fotograficznym. Zamówiony u mnie album ślubny pozwoli Wam ubrać Wasze kadry w elegancką oprawę.
Fotoalbumy występują w różnych rozmiarach począwszy od 15x15cm aż do dużego rozmiaru 45x30cm. Standardowym rozmiarem, który otrzymujecie ode mnie, jest 30×30 i w nim znajduje się max. 30 rozkładówek tj. 60 stron.
W Fotoalbumach macie do wyboru trzy technologie wykonania obrazu, które są ściśle powiązane z podłożem, na jakim ten właśnie obraz powstanie. Jeśli wybieracie naświetlenie będziecie mogli otrzymać produkt na papierach: Fuji Silk, lub Fuji Pearl. Pierwszy z nich to uniwersalny, zawsze odpowiedni jedwab, z delikatnymi kontrastami i świetną reprodukcją barw. Drugi to metallic, a więc mocno odbija światło, jest bardzo gładki, kolory na nim są dużo wyraźniejsze i soczyste. Gdy zdecydujecie się na druk cyfrowy swój produkt otrzymacie na całkowicie matowym, naturalnie strukturalnym papierze Mohawk Eggshell, a jeśli na druk atramentowy – będzie on na matowym, miękkim w dotyku i odbiorze Canon Deep Matte.

 

Fotoksiążka Pro

FOTOKSIĄŻKI PRO drukowane są na maszynach HP Indigo, gwarantujących profesjonalny, fotograficzny efekt. W wykorzystywanej tu technologii HP Electrolnk stosuje się zestaw siedmiu farb drukujących będących w stanie ciekłym, gdzie podstawowy CMYK uzupełniono o fotograficzne, „rozbielone” elektroinki: light Magenta + light Cyan + light Black. Karty w Fotoksiążce PRO są miękkie, drukowane dwustronnie i klejone przy grzbiecie, przez co nie rozkładają się zupełnie na płasko.
Fotoksiążki Pro są dostępne w trzech rozmiarach – 30x20cm, 30x30cm oraz 42x30cm. Standardowym rozmiarem, który jest w mojej ofercie, to 30x30cm i do takiej książki mieści się 40-45 rozkładówek tj. 80-90 stron.
W Fotoksiążce PRO wybieracie spośród trzech rodzajów papieru. Standardowy to Felix Schoeller Luster 190 g/m², powlekany, z wysokim poziomem bieli i drobną, ziarnistą strukturą słabo odbijającą światło. Jeśli szukacie głębokiego matu – odpowiedzią jest Mohawk Eggshell dostępny w gramaturze 216 (z bigiem) i 148 g/m² (bez bigu). Ma kolor kości słoniowej i fakturę włókien papieru, przez co jest naturalny w odbiorze. Cieńszy Mohawk charakteryzuje się dużym stopniem przezroczystości, więc zdjęcia na jego kartach mogą delikatnie przebijać na drugą stronę, szczególnie podczas przeglądania. Matowy jest też papier Arctic Matte 170 g/m², śnieżnobiały i przez to mocno kontrastowy.

 

Zestawy Complete – Wasze ulubione! 🙂

COMPLETE to elegancki zestaw składający się z produktu głównego: Fotoalbumu lub Fotoksiążki PRO oraz dopasowanego do niego, solidnego, ręcznie wykonanego opakowania z opcją miejsca na USB w wersji standardowej, lub mini. Dzięki niemu otrzymacie cały swój reportaż w kompletnej, idealnie pasującej i funkcjonalnej oprawie. Pendrive możecie zamówić w wersji standardowej, gdzie kolor USB zostanie dopasowany do wnętrza pudełeczka, lub mini z dobraną odpowiednio wstążeczką.

 

To jaki kolor oprawy sobie życzycie? 🙂

W mojej ofercie mam dwie linie produktów: classic oraz akryl prestige.

Classic

Fotoprodukty z linii CLASSIC wyróżniają zastosowane tu ponadczasowe, tradycyjne rozwiązania: prostota i klasyka. Klucz do sukcesu tkwi w odpowiednim dopasowaniu formatu, materiału, koloru i dodatków. Wszystko po to, żeby produkt, w którym zamkniecie swoje zdjęcia idealnie pasował do okazji i Twojego gustu. Wiele możliwości personalizacji oraz szeroki wachlarz tkanin i ekoskór pozwoli Wam na niemal nieskończoną liczbę kombinacji. Twórzcie go na miarę swoich potrzeb!

 

Akryl Prestige

Fotoalbumy oraz Fotoksiążki PRO z linii AKRYL PRESTIGE świetnie nadają się na każdą okazję. Wyjątkowo jednak w takiej oprawie prezentują się zdjęcia ślubne. W tej kolekcji uwagę przyciągają przede wszystkim szykowne, duże, akrylowe okienka, które nadają jej charakteru. Efekt nałożonego na zdjęciu połyskującego „szkła” trafia w gusta najbardziej wymagających klientów. Jeśli szukacie czegoś nieszablonowego, połączenia elegancji i wyrafinowania, produkty z tej linii są dla Was!

 

Mam nadzieję, że ta krótka lektura jeszcze bardziej pomogła Wam w zobaczeniu różnić pomiędzy fotoalbumem a fotoksiążką. Wszystkie produkty oraz możliwe konfiguracje do obejrzenia i do omówienia na spotkaniu. Tak więc do zobaczenia! 🙂